En Sıcak Konular

Paraya tapan dünya kanserden kurtulabilir mi?

8 Şubat 2013 10:12 tsi
Paraya tapan dünya kanserden kurtulabilir mi? Yediğimiz içtiğimiz her şeye zehir katan hilekarlar, tavukları da zombiye çevirip, soframıza sürüyor. Herkesin afiyetle yediği zombi tavuklar, kansere davetiye çıkartıyor.

İŞTE BİR ÖRNEK DAHA: MODERN TAVUKÇULUK!

Yediğimiz içtiğimiz her şeye zehir katan hilekarlar, tavukları da zombiye çevirip, soframıza sürüyor. Herkesin afiyetle yediği zombi tavuklar, kansere davetiye çıkartıyor. Acı gerçek, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsünden Dr. Yavuz Dizdar'ın açıklamalarıyla gün yüzüne çıktı. Marmara Çevre Platformu'nun (MARÇEP) toplantısına katılan Dr. Yavuz Dizdar:

"Entegre tavuk tesislerinde 'çabuk büyüsünler' diye ilaç verilen tavuklar kansere yol açıyor. Tavuk diye önünüze konulan hayvanın kuluçka süresini kısaltılarak 17 güne indirdiler. Hayvanların bacak yapıları değişti. Bu hayvanlar 45 gün sonra kendiliğinden ölüyor. Yapılan araştırmada doğal ürünle beslenen civcivlerin 45 gün sonra ayakta duramadığı görüldü. Tavuk sandığımız hayvanın karnından tümörler fışkırıyor. Tavukçular tıptan 50 sene önde gidiyor. Bu endüstrinin görevi, size üzerinde et tutturulmuş bir şey vermek. Hayvanın sağlıklı olması umurlarında değil. İşin ilginç yanı, bunun onayını da veterinerlerden alıyorlar. Görünen o ki, en güvenlisi bakliyat yemek." dedi.

* İlaç verilen ve kapalı ortamda büyütülen tavuklar hayatımızı tehdit ediyor. Ayakta bile duramayan zombi tavuklarla beslenen çocuklarda birçok önemli hastalık ortaya çıkıyor. Dr. Yavuz Dizdar, "Tavukları bırakın yemeyi, evinizden içeriye bile sokmayın" diye uyarıyor.

* Piyasada 'köy tavuğu' diye satılan tavuklara da dikkatli yaklaşmak gerekiyor. Çünkü hilekarlar, ilaçlı tavukları 'köy tavuğu' adı altında yüksek meblağlar karşılığında satabiliyor.

* Sadece tavuk değil; boyun, kanat, taşlık, yürek gibi sakatatlar da sağlık açısından tehlike saçıyor. Besin değeri olmayan sakatatlar hastalık taşıyor.

takvim

Bu haber 1,297 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,338 µs