"doğal hediye" | " /> "doğal hediye" | "/>

En Sıcak Konular

Denizden gelen "doğal hediye"

30 Kasım 2010 00:03 tsi
Denizden gelen Japonya'dan getirilen istiridyelerin içinden çıkarılan inciler, kişiye özel hediye almak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Hediyeyi alanlar, deniz suyu konservesinin içinde bekletilen istiridyeyi ilk kez kendisi açıp inciyi alıyor...

İzmir'den istiridye ithalatçısı Vedat Çelik, internet üzerinden hediyelik eşya satışı yaptıklarını, istiridye inin de sevgilisine, annesine veya kadın tanıdıklarına hediye almak isteyenlerin, severek satın aldığı bir ürün olduğunu belirtti.        

Akoya incisi ve tatlı su incisini Japonya'dan getirdiklerini anlatan Çelik, hediyenin en önemli özelliğinin ''kişiye özel'' olmasından kaynaklandığını söyledi.     

İnternet üzerinden satılan ürünü hediye edenlerin benzersiz bir ürün aldığını kaydeden Vedat Çelik, istiridyeyi hediye alan kişinin ilk kez kendisinin açtığını ve kullanmaya başladığını anlattı.        

HER RENGİN ANLAMI FARKLI
İstiridyenin içindeki incilerin büyüklüğünün, insan eli değmeden röntgen cihazlarıyla kontrol edildiğini de anlatan Çelik, istiridyenin içinden farklı renklerde incilerin çıktığını ve her birinin anlamının değiştiğini belirtti.

Buna göre;
- Beyaz inci sağlığı,
- Krem rengi inci mutluluğu,
- Şeftali renkteki inci sevgiyi,
- Mor renkli inci serveti,
- Nadir bulunan siyah inci ise bilgeliği simgeliyor.

2 YILDA YETİŞİYOR
İnternet üzerinden iki çeşit inciyi satışa sunduklarını kaydeden Çelik, tatlı su incisinin 3 ayda yetiştiğini ve tatlı suda korunduğunu, Akoya incisinin ise 1,5-2 yılda yetiştiğini ve deniz suyunda bekletildiğini dile getirdi.        

Akoya incisinin deniz yaşamıyla mücadele ederek uzun sürede elde edildiğini de dile getiren Çelik, ''100 tane istiridyenin yarısı boş çıkıyor, bu nedenle elde edilen inciler çok değerli. Tatlı su incilerinin fiyatı 15 liradan başlarken, Akoya incilerinin fiyatı 95 lira ile 1200 lira arasında değişiyor'' diye konuştu.        

İstiridyenin kullanılacağı aksesuarlar için de özel tasarımlar yaptıklarını kaydeden Çelik, istiridyeden çıkarılan incinin özel tasarlanan kafesli altın ya da gümüş kolye uçlarına yerleştirilebildiğini, bileklik veya küpe setleriyle birlikte satışa sunulabildiğini de vurguladı. 



İstiridye incilerin en çok sevgililer gününde satıldığını, anneler günü ve doğum günleri için de sipariş aldıklarını ifade eden Çelik, "İstiridye incileri 4 yıldır satıyoruz, satış rakamları değişiyor ama hediye alanların tavsiyesi üzerine her geçen gün satış rakamlarımız yükseliyor'' dedi.        

 


 



Bu haber 3,025 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.




  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,988 µs