En Sıcak Konular

"Sirke her derde deva"

24 Kasım 2010 10:50 tsi
Kemal Kükrer'in davetlisi olarak Türkiye'ye gelen yazar Müler, sirke üzerine yazdığı kitabının tanıtımını yaptı.

'Gençlik ve Sağlık İksiri Sirke' adlı kitabın yazarı Fransız araştırmacı Marie - France Müler, sirkeyle cildin yaşlanmasını önleyen losyonlar ve güzellik maskelerinin de hazırlanabileceğini dile getirerek, "Sirke her derde devadır." dedi.

Kemal Kükrer'in davetlisi olarak Türkiye'ye gelen yazar Müler, The Ritz Carlton Otel'de düzenlenen basın toplantısında sirke üzerine yazdığı kitabının tanıtımını yaptı. Kitap tanıtımından önce konuşan Kükre Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Gülel, Kemal Kükrer markası olarak dünyada yüzde 100 doğal ve ağır mısır fermantasyonu yöntemiyle sirke üreten tek üretici olduklarını ifade etti. Sirkenin hayat veren bir nimet olduğunu ifade eden Gülel, "Bu nedenle, bu konuda dünyanın en önemli ve önde gelen ismiyle Türk insanına ulaşmayı, genç nesle bu çok faydalı ürünü sevdirmeyi ve sirkeyle, yemeklerde çeşni olmasının dışında, neler yapılabileceğini paylaşmak istedik. Bundan dolayı iki şişe sirke alana Müler'in kitabını da hediye edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Sağlıklı ve kaliteli yaşam konusunda 25 yıldır kitaplar yazan Marie - France Müller, doğal yöntemlerle üretilen sirkenin içerdiği enzimler ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, böylece insan sağlığının dostu ve yardımcısı olduğunu söyledi. Sirkenin doğal fermantasyonla üretilmemesi gerektiğini belirten Müller, "'Gençlik ve Sağlık İksiri Sirke' adlı kitabının Kemal Kükrer sirkeleriyle birlikte Türk tüketicisine ulaşmasından duyduğu memnuniyeti şöyle ifade etti: "En iyi sirke, en yüksek kaliteli ve organik hammaddelerin kullanımıyla olur. Kemal Kükrer'in 95 yıl boyunca aynı tat ve kalitede, üstelik doğal yollarla beş buçuk ay gibi çok uzun bir sürede sirke ürettiğini öğrendiğimde çok şaşırdım. Kitabımda elma sirkesiyle yapılmış tariflerde sirke ile bal karışımının öne çıktığı görülür. Kemal Kükrer'in Ballı Elma Sirkesi üretmiş olması hem yenilikçi yanını, hem de geleneğin izinden gittiğini ortaya koyuyor. Kemal Kükrer gibi sirkenin hakkını vererek sirke üreten endüstriyel üretici ne yazık ki çok az bulunuyor. Endüstriyel sirke birkaç saat içinde ve ışınlarla sterilize edilerek üretiliyor. Doğal olmayan ortamlarda üretilen sirke hiçbir işe yaramaz. İşlemleri hızlandırılmış sıradan bir sirke, sorunları, mesela mide hastalıklarını tetikleyebilir."

Sirkenin kolesterole karşı iyi geldiğini ifade eden Müler, sirkenin cildin yaşlanmasını da önlediğini aktardı.Bu haber 1,137 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,070 µs