En Sıcak Konular

Lodosun sebep olduğu hastalıklar

11 Kasım 2010 11:42 tsi
Lodosun sebep olduğu hastalıklar Lodosa uzun süre maruz kalmak bakın hangi hastalıklara neden oluyor...

Sakarya Tabip Odası Başkanı uzman Dr. Dursun Bostancı, lodosun baş ağrısı başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa sebep olduğunu belirterek, uzun süre rüzgara maruz kalınmaması gerektiğini söyledi.


Bostancı, yaptığı açıklamada, birkaç gündür etkili olan lodosun hava basınç değişikliklerine sebep olduğunu, basınç değişikliklerinin de öncelikle baş ağrısına neden olduğunu kaydetti. Son günlerde baş ağrısı yaşayan insanların sayısının arttığını, bunun da lodostan kaynaklandığını vurgulayan Bostancı, "Mümkün olduğu kadar rüzgara maruz kalınmamalıdır. Çünkü lodosla birlikte havadaki basınç iyice artıyor. Bu da baş ağrısının temel sebeplerinden birisini oluşturuyor. Ayrıca lodos, kişinin hormonal dengesini bozuyor, bu da psikolojik sorunlara yol açıyor." dedi.

Lodosun bahar yorgunluğu gibi yorgunluk, halsizlik, uykusuzluk, çalışma isteğinin azalması gibi şikayetlere de sebep olduğunun altını çizen Bostancı, şu uyarılarda bulundu: "Lodos hava değişimlerine duyarlı olan insanları daha çok etkiler. Sinüzit şikayeti olanlar çok daha fazla dikkat etmelidirler. Çünkü lodos ağrıları şiddetlendirir. Bu bakımdan sinüzit hastaları mümkün olduğunca başlarını rüzgardan korumalı. Özellikle alın bölgesi şapka ile kapatılmalıdır. Hele hele ıslak saçla rüzgara asla maruz kalmamalıdırlar. Göz hastaları da yine gözlerini rüzgardan sakınmalıdır. Romatizma ve solunum yolu hastaları da lodostan korunmalıdır."Bu haber 818 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,528 µs