En Sıcak Konular

Cinselliği düşüren nedenler

13 Ekim 2010 10:28 tsi
Cinselliği düşüren nedenler Dünya Sağlık Örgütü (WHO) cinselliği; "Fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal bileşkeleri pozitif yönde bütünleştiren, zenginleştiren ve kişiliği, iletişimi, sevgiyi geliştiren bir bütünlük" olarak tanımlıyor.

Bundan 10-15 yıl öncesinde iktidarsızlık sorunu ağırlıklı olarak psikolojik nedenlere dayandırılırdı... Ancak bugün soruna yüzde 80 birtakım fiziksel rahatsızlıkların neden olduğu biliniyor. Dr. İsmail AĞAR, cinsel performansı artırmanın sağlıklı yollarını anlattı.

HORMONLARIN ROLÜ: Empotans sorununa neden olan organik sebepler araştırıldığında karşımıza... Yüksek kolesterol, Sigara, Diyabet, Hipertansiyon gibi nedenlerle oluşabilen Damarsal sorunlar; Testesteron, cinsel uyarıcı hormonlar ve tiroid gibi hormonsal nedenler; Nörolojik ve cinsel organa ait sorunlarla böbrek karaciğer, kalp, Kanser ve psikiyatrik hastalıkların neden olduğu problemler çıkmaktadır.

STRES VE YORGUNLUK DA ETKİLER: Bununla birlikte iktidarsızlık nedenleri arasında psikolojik nedenler de rol oynamakta stres, yorgunluk,depresyon,kaygı bozukluğu ve eşler arası sorunlar psikolojik unsurların önemli nedenleri olmaktadır. Yoğun iş ve yaşam koşulları karşısında mücadele eden birçok erkeğin modern yaşamın getirişi olan olumsuz koşullardan etkilendiği bir gerçektir. İşte bu olumsuz koşullarla mücadelede sorunun bir hekimle paylaşılması psikolojik olarak rahatlama getirecektir. 

Testesteron seviyesi önemli: Kilo arttıkça iktidarsızlık da artıyor. Özellikle yeni evli çiftlerin bir süre sonra kilo aldığını siz de fark etmişsinizdir. Önceleri göze oldukça sevimli gelebilir ama yıllar ilerledikçe artan kilolar kalıcı olmaya başladıkça sadece sağlık değil cinsel performansta yara almaya başlıyor. Şişman erkeklerde görülen testesteron seviyelerindeki düşüş ve damar sertliği sertleşme sorununu beraberinde getirmektedir. İç organ yağlarının tespit edilmesi gerekir: Focus şok dalga akupunktur tedavisinin çok yönlü işleyişinde öncelikli hedeflerden biri de aşırı kiloların vücuttan atılmasıdır. Bu sorun karın bel göbek çevresi yağları olan kişilerde gözle görülür bir hadisedir. Ancak bunun yanında gizli obezite sorunu ile karşı karşıya olan kişiler olayın çok da farkına varamamaktadır. O nedenle gerek iktidarsızlık sorunu yaşayan gerekse cinsel performansında düşüş yaşayan kişilerin karın bel çevresi iç organ yağlarının da tespit edilmesi gerekir.

UNUTMAYIN! Alkol cinsel sağlığı bozar. İşlev bozukluğuna neden olur ve isteksizlik yapar. Hormonlarda azalma meydana getirir.

Dr. İsmail AĞAR

BugünBu haber 844 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,458 µs