gençlik kürü | " /> gençlik kürü | "/>

En Sıcak Konular

Yaz meyveleriyle gençlik kürü

7 Haziran 2010 10:10 tsi
Yaz meyveleriyle gençlik kürü Gençlik ve güzelliğin sırrının meyve ve sebzelerde doğal gıdalarda olduğunu çoğumuz biliyoruz.

Özellikle yaz meyveleri hem şifa hem gençlik kaynağı. Herbaist Volkan Kurt "Yaşa bağlı değişiklikleri geri getirebilecek bir iksir oluşturmak o kadar zor değil! Sadece doğaya yakın olmak yeter" derken bazı içeceklerin uzun bir süre genç kalmayı sağladığını belirtti. Kurt, bu hayat veren sıvıların sırrının içeriğinde bulunan antioksidanlar dan kaynaklandığını vurguladı. Kurt "B, A, C ve E gibi mineraller, çinko, selenyum, fosfor ve diğer vitaminler gibi gençlik besinleri içerirler" bilgisini verdi.

Her biri vitamin ve mineral deposu


Nar suyu: Hayat veren sular arasında ilk sırada yer alan nar suyu kalsiyum, magnezyum, demir ve sodyum gibi çok önemli mineraller bulundurur.

Kara üzüm suyu: İkinci sırada kırmızı üzüm suyu var. Yazın üzüm suyunu sıkıp dolaba koyun ve soğuk olarak hergün tüketin. Kışın ise kurutulmuş çekirdekli kara üzümü kaynatın.

Pancar suyu: Pancar, doğal antioksidanlar açısından zengin olduğu için, düzenli tüketilmesi gerekir. Vücudu gençleştirir. Adeta gençlik büyüsü taşıyan pancar sayesinde bedende folik asit artar ve yeni hücre gelişimi sağlanır.

Adaçayı: Kıymetli güzellik kremlerinin içeriğinde adaçayı özü de bulunuyor. Cildi yeniler, derideki mikro dolaşımı hızlandırarak cilt hücrelerinin kanla dolup yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Adaçayını kaynatıp hergün gün içmelisiniz.

Yaban mersini, kızılcık: Gençlik sırrı barındıran içecekler arasında yaban mersini, kızılcık, elma ve vişne suyu da var. Bu içeceklerde besinler beyin aktivitesinde artış sağlar.

Bu haber 1,410 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,136 µs