Moda tuzağına düşmeyin! | " /> Moda tuzağına düşmeyin! | "/>

En Sıcak Konular

Moda tuzağına düşmeyin!

3 Haziran 2010 09:25 tsi
 Moda tuzağına düşmeyin! Düşük belli pantolon ve g-string ikilisinden vazgeçemiyor, fondöten sürmeden sokağa çıkmıyor olabilirsin. Ama güzellik ve moda tutkularının seni hasta etmesini izin vermemelisin.

Önce sağlığınızı düşünün, sonra güzelliğinizi...

G-string’in fazlası zarar

Son yıllarda daha da popüler olan g-stringler, açık renkli elbiseler ve ince kumaşlı pantolonlar giydiğimiz zamanlarda 1 numaralı kurtarıcımız oluyor. Ama ne yazık ki, fiziksel açıdan kurtarıcı gibi görünün bu çamaşırlar, genital bölgede bakteri ve mantar oluşumuna neden olabiliyor.

Uzmanlara göre g-stringlerin arkasındaki ip şeklindeki bölüm, anal bölgeye ait mikropların vajinaya ve idrar yollarına taşınmasına neden olabiliyor! Dar pantolonla sentetik kumaşlı bir g-string birleştiğinde, hijyen sorunlarının yaşanma ihtimali de artıyor. Sürtünmeye bağlı olarak vajinal bölgede terlemeye ve ısı artışına sebep olan bu ikili, yanma, batma hissi, kaşıntı, mantar gibi şikayetler yaşamamıza neden olabiliyor.


Karın açıkta, hastalık kapıda

Düşük bel modasını o kadar benimsedik ki, artık hangi mağazaya gidersek gidelim, yüksek belli ne bir pantolon, ne bir etek, ne de bir iç çamaşırı bulabiliyoruz. Görüntüsünü bizim pek beğendiğimiz, ama annelerimizin bir türlü benimseyip alışamadığı bu düşük bel modası, aslında pek de sağlıklı değil.

Yani üzülerek de olsa, annelerimizin haklı olduğunu kabul etmek zorundayız! Bu kıyafetler, karın bölgesini açıkta bıraktığı için, bu bölgenin sürekli ısı değişimine maruz kalmasına neden oluyor. Bu da mide, bağırsak, böbrek ve yumurtalık gibi çok önemli organlarımızda sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmamız anlamına geliyor. Sen de gaz sıkışmaları, idrar yolu enfeksiyonları, karında kramplar, ishal ve bağırsaklarda ağrı gibi şikayetler yaşıyorsan, tüm bunların sebebi giydiğin düşük belli kıyafetler olabilir


Göğüs sağlığını riske atma

Sutyen seçimi ince ve zor bir iş. Askılı, askısız, balenli, desenli, dantelli, silikonlu onlarca seçenek var. Bunların içinden hem bedenimize uygun olanını bulmamız hem de sağlıklı ve rahat olanları seçmemiz gerekiyor. Çünkü yanlış seçilen sutyenler, göğüslerin sarkmasına, deforme olmasına ve bu bölgedeki derinin tahriş olmasına neden olabiliyor. Özellikle açık yakalı bluzlar giyerken tercih ettiğimiz metal balenli sutyenler, alerjiye ve göğüs bölgesinde dokusal değişikliklere neden olabiliyor!


Ayaklarına iyi bak

Tüm gün seni taşıyan ayaklarına bir güzellik yapmak istiyorsan, onlara güzel ayakkabılar almakla yetinmemeli, sağlıklı seçimler de yapmalısın.

Parmak arası terlikler


Rengarenk, çeşit çeşit olan bu terlikler neyle giysek yakışıyor! Ama bu güzel terliklerin de bir kusuru var. En önemlisi de ayaklarımızı yara yapma ihtimali! Sürekli parmak arası terlik giymek, ayak derisinde aşınmaya ve parmak arası bölgede yaraların oluşmasına sebep olabiliyor.

Yüksek topuklar


Yüksek topuklu ayakkabılar giydiğimizde, vücudumuzun tüm ağırlığı ayaklarımızın ön kısmında ve ayak parmaklarımızda toplanıyor. Bu da, ayakta deformelere neden olabiliyor. Yüksek topuklu ayakkabıların bir diğer zararı da, ayak bileklerinde burkulmalara sebep olması. Eğer sen de topuğunun yüksekliği nedeniyle dengede durmakta zorlanıyorsan, bileğinde burkulma, çatlama hatta kırılma gibi sağlık sorunları yaşayabilirsin!

Düz tabanlar

Sürekli düz ayakkabı giymenin de hiç sağlıklı olmadığını biliyor muydun? Sürekli topuksuz ayakkabılar kullanırsan, ilerleyen yaşlarında topuklarınla ilgili rahatsızlıklar yaşayabilirsin.

Güzellik tutkuna yenilme

Kullandığın makyaj malzemeleri de cilt sorunları yaşamana neden olabilir. Sen de güzel olmak uğruna hasta olmak istemiyorsan, doğal güzelliğini koru!
   

internethaberBu haber 952 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,440 µs