taş devri dönemi! | " /> taş devri dönemi! | "/>

En Sıcak Konular

Mekanlarda da taş devri dönemi!

27 Ocak 2010 13:59 tsi
Mekanlarda da taş devri dönemi! Sağlamlık ve güzelliği birarada sunan taşlar, mekanlara hem doğal hem de gösterişli bir hava katıyor. Doğal yapısı ve görüntüsüyle dekorasyonda en çok tercih edilen malzemelerin başında gelen taşlar, son dönemde daha da revaçta.

Taş Devri geri geldi ama bu kez mekanlara! Doğanın sunduğu benzersiz güzellikteki taşlar, artık dekorasyonun 'olmazsa olmaz'ları arasında. Sağlamlık ve güzelliği birarada sunan taşlar, mekanlara hem doğal hem de gösterişli bir hava katıyor. Doğal yapısı ve görüntüsüyle dekorasyonda en çok tercih edilen malzemelerin başında gelen taşlar, son dönemde daha da revaçta. Pekçok mekanın zeminlerini, duvarlarını ve ıslak mekanlarını kaplayan taşlar, sağlam yapıları, doğal görüntüleri ve benzersiz renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Doğal taş seramik, çini gibi üretim sonucu elde edilmiş taşların aksine tabiattan çıkarıldığı kompozisyonda kullanılan mermer, granit, limestone, kayrak gibi taşları kapsıyor. Pekçok farklı mekanda, her türlü dekorasyonla uyum içinde kullanılabilen doğal taşlar, ince yapı malzemesi olarak yer döşemeleri, duvar kaplamaları, mozaik, lavabo, tezgah, şömine, dış cephe kaplaması ve peyzaj elemanı olarak çok değişik alanlarda kullanılabiliyor.
    
Doğru mekana doğru taş

Dünyanın her köşesindeki rezervlerde, birbirinden tamamen farklı karakterde taşlar bulunduğundan, genel olarak doğal taşlar üretilmiş elemanların hiçbirinde bulunmayan baskın karakterde ve unik özellikler hissettiriyorlar. Çünkü sonuçta sahilde ayağımıza takılan bir çakıltaşına bile dikkatle baksak yanındakinden farklı, kendine has bir varlık olduğunu hissediyoruz. İşte bu özellikleriyle doğal taşlar, en eski çağlardan günümüze kadar mimari anlamlarını her zaman korumuş. Görünümleri birbirinden tamamen farklı olan taşların sertlik, parlaklık, kayganlık değerleri de birbirinden farklı. Bu yüzden evde ya da farklı bir mekanda, kullanım koşullarına göre en uygun taşı seçmek gerekiyor. En çok tercih edilen doğal taşlardan biri olan mermer, en çok klasik renkler beyaz, pembe, kırmızı, yeşil ve siyah olarak tercih edilirken, granitlerde ise beyaz, kırmızı, kahverengi ve siyah gözde renk. Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça talep gören doğal taşlar açısından Türkiye tam bir cennet. Diyarbakır'ın Bursa'nın ve Burdur'un beji, Elazığ'in vişnesi, Denizli'nin Traverten'i ve Marmara Adası'nın binlerce yıllık Marmara'sı tüm dünyada tanınıyor.
    
Taşların yüzlerce çeşidi Stoa'da

Eğer siz de eviniz ya da yaşadığınız diğer mekanlarda doğal ortamlar yaratmak istiyorsanız doğal taş ürünlerinde Türkiye'nin önde gelen markaları arasında yer alan Stoa size beklediğinizden çok daha fazla seçenek sunuyor. Mermer, traverten, limestone, mozaik, bordür ve lavabo ile doğal taşta geniş ürün yelpazesi sunan Stoa, ürünlerinde tasarım ve proje aşamasından uygulamaya kadar her adımda kaliteyi ön plana çıkartıyor. Taşın görkemini tüm iç ve dış mekanlara taşıyan Stoa ayrıca, Türkiye'nin en büyük doğal taş mağazasına da imza attı. Modern ve çarpıcı mekanların yaratıcısı doğal taş döşemenin en şık örnekleri sergileyen firma, geniş ürün gruplarını tüketicisinin beğenisine sunuyor. Türkiye'nin her bölgesinin, Yunanistan, İtalya, İspanya ve Hindistan'ın en çarpıcı mermer, traverten, limestone'larından oluşan son derece zengin bir ürün yelpazesini müşterisine sunuyor. İç ve dış dekorasyonda yaratıcı mimari çözümler üreten firma, farklı konsept ve tasarımlara imza atıyor.
    
Kaynak: MilliyetBu haber 506 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,765 µs