En Sıcak Konular

Karatay'dan şok açıklamalar!

8 Mayıs 2013 11:13 tsi
Karatay'dan şok açıklamalar! Ambalajlı gıdalar kısır mı yapıyor?

Geliştirdiği "Karatay Diyeti" ile tanınan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, hem erkeklerde hem kadınlarda kısırlığın artmasının nedeninin, paketlenmiş gıdaların sperm ve yumurta bozukluğuna yol açması olduğunu savundu.

Karatay, okul kantinlerinde satılan aşırı şekerli ve paketlenmiş gıdaların özellikle erkeklerde hormon bozukluğuna yol açtığını, hem erkeklerde hem de kadınlarda kısırlığın artmasında en büyük etken olduğunu söyledi.

Ülkenin geleceği olan çocukların sağlıklı büyümelerinin yetişkinlerin sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Karatay, çocukların sağlıklı düşünen bireyler olarak yetişmesini sağlamak için beslenmeleri konusuna özel hassasiyet gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Prof. Dr. Karatay, şöyle konuştu:

"Gençlerimiz, çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Sağlıklı büyütmek mecburiyetindeyiz. Aşırı şekerli yiyeceklerden, paketlenmiş yiyeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Bugün 12 yaşlarındaki erkek çocuklarımızın belleri, memeleri büyümekte, karaciğerleri yağlanmaktadır. Bunun nedeni paketlenmiş yiyeceklerdir. Paketlenmiş gıdalarda bulunan kimyasal maddeler çocuklarda hormon dengesizliği yapmaktadır. Çocuklardaki genleri değiştirmektedir. Hormonsal bozukluğa yol açarak sperm ve yumurta bozukluğu yapmaktadır. Kısırlığın bu kadar artmasının sebebini biraz düşünelim. Hem erkeklerde hem kadınlarda kısırlığın, tüp bebek merkezlerinin sayısının bu kadar artmasının nedeni, paketlenmiş gıdaların sperm ve yumurta bozukluğuna yol açmasıdır."

OKUL KANTİNLERİNDE FINDIK, FISTIK, KAYISI OLMALI

Çocukların sağlıksız beslenmelerinin önüne geçmenin mümkün olduğuna işaret eden Karatay, okul kantinlerinde satılan gıdaların özenle belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Karatay, "Okulların kantinlerinde ev yapımı yoğurt, ayran, fındık, fıstık, doğal kayısı, doğal kuru incir bulunsun. Bu yolla bataklığı kurutabiliriz" dedi.

HabertürkBu haber 1,448 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,864 µs