En Sıcak Konular

Zayıflığın sırrı!

28 Haziran 2010 11:42 tsi
Zayıflığın sırrı! Reader's Digest dergisi 11 maddede 'Nasıl kolay zayıflarım, Sağlıklı kilo vermenin yolları' sorularına cevap verdi.

İşte günlük yaşamınızda kolayca uygulanabilecek yöntemlerle kilo vermenin yolları...

Reader's Digest dergisi 11 maddede ' Nasıl kolay zayıflarım ? Sağlıklı kilo vermenin yolları ? sorularına cevap verdi. İşte günlük yaşamınızda kolayca kullanabilecek yöntemlerle kilo vermenin yolları:

1. Formunuzu kaybetmemeniz için egzersizlerinizin arasını açmayın
. Her 5 dakikalık yürüyüş için 1 dakika koşun, bisiklete bindiğinizde her 5 dakika bir vitesi yükseltin ve pedalları ağırlaştırın. Yüzüyorsanız, her seferinde daha hızlı yüzmeye çalışın. Bu şekilde, aynı süre içinde daha fazla kalori yakarsınız.

2. Yerinizde durmayın.
Parmaklarını şıklatan ya da hoplayan insanların günde en az 500 kalori yaktıkları biliniyor. Bu sayede bile haftada 450 gram verebilirsiniz.

3. Yanınızda stres topu bulundurun ve gün boyunca topu sık sık bunu kullanın. Bu günün herhangi bir saatinde yapabileceğiniz egzersizden biridir. El kaslarınızı güçlendirirken, kalori yakabilirsiniz.

4. Kendinizi aç bırakmayın. Çok fazla kalori vermek geri tepebilir. Sık sık yiyerek metabolizmanızın yavaşlamasına izin vermeyin.

5. Metabolizmanızı canlandırmak için gün boyunca en az 2 bardak su içmelisiniz. Bu, ayrıca daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Araştırmacılar, yıl boyunca su tüketiminizi günde 1,5 litreye çıkarırsanız fazladan 17 bin 400 kalori yakabileceğinizi tahmin ediyorlar. Bu da ortalama 2,25 kilo vermek anlamına geliyor.

6. Acı biber tüketimini artırın. Bazı araştırmalar, çok baharatlı gıdaların metabolizmanızı geçici olarak hızlandırdığını gösteriyor. Marketlerde ve aktarlarda, çok farklı çeşitlerde biber bulabilirsiniz bunları yemeklerinize ekleyebilirisiniz.

7. Dışarıda egzersiz yapın. Belki temiz hava, belki de güneş ışığı açık havada yapılan egzersiz, metabolizmanızı spor salonunda yapılandan daha fazla hızlandırıyor.

8. Gün boyunca 3 ana öğün yerine 5 kez azar azar yemek yiyin. Birkaç saatte bir yemek yiyerek, metabolizmanızı canlı tutun ve böylece yemek arasında yavaşlamadığından emin olursunuz. Bir öğününüz bir kase çorba kadar küçük olabilir.

9. Gün boyunca birkaç fincan kahve için. Çalışmalar, kahvenin içindeki kafeinin vücudunuzun kalori yakma oranını artırdığını gösteriyor.

10. Bol bol yürüyüş yapın. Bu stratejilerle yürürken aynı sürede daha fazla kalori yakabilirsiniz. Yürürken ellerinizi sallandırın. Böylece, yüzde 5 -10 daha fazla kalori yakarsınız. Ağır bir yelek giyerek de daha fazla kalori yakarsınız. Yol yerine çimde, kumda veya çakıllı yolda yürüyün. Böylece daha fazla kas gücü ve kalori harcarsınız. Deniz, göl ya da nehir kenarında ayaklarınız suyun içinde yürüyün. Bu şekilde de daha fazla kalori harcarsınız.

11. Beslenmenizdeki protein oranını artırın. Önerilen protein miktarını artırırsanız kilo verirken sarf ettiğiniz enerji miktarı aynı kalacaktır. Normalde, kilo verirken vücudunuz ayarlanır ve dinlenirken daha az kalori yakarsınız.

bugünBu haber 760 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  4,323 µs