En Sıcak Konular

Cebinizden dinleniyor olabilirsiniz

15 Nisan 2013 09:51 tsi
 Cebinizden dinleniyor olabilirsiniz Çocuğunuzun eğlenmesi için cep telefonuna indirdiğiniz bir oyun tüm sırlarınızı açığa çıkarabilir!

Ev ya da işyerlerine kurulan alarm sistemlerine rahatlıkla dinleme cihazları konulabiliyor. Tabii ki siz kendi kendinizi merak etmeyeceğinize göre, başkalarınca girişiliyor bu hinliğe.

Yasal takibatlar geldiyse aklınıza o tamamen farklı bir konu; sivil piyasa şirketlerin icraatlarından söz etmekteyiz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Özel Güvenlik Hizmetleri Sektör Meclis Başkanı Hasan Gazi Özer'in, TBMM Yasa Dışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu'nda anlattıkları herkesi yakinen ilgilendirmekte. Dinleme ve izleme cihazlarının düşük ücretlerle temin edilebildiğini ve internet üzerinden de kolayca pazarlanabildiğini belirtiyor Özer. Katıldığı bir yapı fuarında dahi 'Artık hiçbir şey gizli kalmayacak' sloganıyla anahtar kamera satıldığını söylüyor, şaşkınlıkla. İşte ciddi kârlar varmış. Tersten bakıldığında da sakıncalarla karşı karşıyayız. Ucuzmuş yanılgısıyla kalitesiz ürünlerin kakalanması imkan dahilinde. Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayı hatırlatıyor Özer. Cihazın yetersizliği yüzünden eşkaller tam belirlenememişti. Sektör Temsilcisi Hakan Çevikoğlu'nun altını çizdikleriyse daha da tedbir gerektirmekte. Telefon veya bilgisayarın anında dinleme cihazına dönüşebileceğini ifade ediyor. Çocuğunuzun eğlenmesi için cep telefonuna indirdiğiniz bir oyunla gerçekleşebiliyormuş bu. Arkada yüklü başka bir program varmış.

AksiyonBu haber 1,138 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,152 µs